زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ

 

شروع فعالیت های فوریتهای پزشکی  شهرستان ملایر در سال 1365درمحل بیمارستان فخریه سابق با 7 نفر پرسنل تجربی  و مدرک دیپلم که دوره تکنیسینی فوریتهای پزشکی را در تهران اموزش دیده بودند آغاز شده است .

در  ابتدا نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی ملایر محل مشخصی نداشتند و پرسنل در داخل بخش های بیمارستان به صورت پراکنده انجام وظیفه میکردند و درهنگام اعلام ماموریت طی هماهنگی سوپروایزر وقت به ماموریت اعزام می شدند.

در سال 1369ساختمانی مجزا در محوطه بیمارستان فخریه جهت فوریتهای پزشکی در نظر گرفته شد و فوریتهای پزشکی در محل مذکور مستقر شد.

در سالهای قبل عمده فعالیت فوریتها به اعزام های بین بیمارستانی و مراکز درمانی بوده است و انتقال بیمار از منازل و محل حادثه ب مرکز درمانی بندرت انجام میشد.

_در سال 1373محل فوریتهای پزشکی از بیمارستان فخریه به میدان ولیعصر (محل کنونی) منتقل شد و تعداد 12 نفر پرسنل و 7دستگاه امبولانس (آمبولانس بنز بونا _ آمبولانس بنز اکونومی 2دستگاه و3دستگاه پاترول )در مرکز مشغول به کار شدند. در سال 1379 یک دستگاه بنز ون و همچنین دو دستگاه بنز جیفا و یک دستگاه بنز اسپرینتر دیگر به این ناوگان اضافه شد.

در این زمان اورژانس پیش بیمارستانی علاوه  بر شهرها به جاده های ترافیکی شهرستان کشیده شدو با توجه  به افزایش تردد و تصادفات  جاده ی  اولین پایگاه جاده ای این مرکز در محور همدان_ملایر در روستایی جوکار جنب پلیس راه و در زمینی  که توسط خیرین روستایی جوکار اهدا شده بود احداث گردید ودرسال 1382 به بهره برداری رسید.

_دومین پایگاه جاده ای این مرکز در سال 1384در محور اراک _ملایر در روستایی زنگنه به دلیل حجم بالای ترافیکی  در این مسیر  در داخل درمانگاه راه اندازی شد .

_سومین پایگاه جاده ای ی این مرکز در سال 1387 در محور بروجرد_ملایر در روستایی یونس در ساختمان مخابرات راه اندازی شد و به بهره برداری رسید که با توجه به ضرورت وجود پایگاه در این مسیر ساختمان پایگاه از اعتبارات دانشگاهی احداث شد.

_چهارمین پایگاه جاده ای مرکز اورژانس پیش بیمارستانی در سال 1388در محور ملایر_نهاوند در روستای حسین آباد ناظم در داخل کانکس افتتاح شد که با همت شورای اسلامی روستا و خیرین ساختمان احداثی جهت پایگاه در اختیار فوریتها قرار گرفت، در سال 1397  هماهنگی جهت احداث پایگاه بر اساس تیپ بندی سازمان اورژانس کشور انجام و در حال تکمیل است.

_پنجمین پایگاه جاده ای مرکز اورژانس در سال 1396در روستایی علوی در ساختمانی که توسط خیرین اهداء شده بود افتتاح شد.

_ششمین پایگاه جاده ای مرکز اورژانس درشهریور ماه  سال 1398 در مسیر سد کلان  روستای آشمیزان داخل درمانگاه سابق  تا تکمیل ساختمان  جدید پایگاه احداثی بر اساس تیپ بندی سازمان اورژانس کشور افتتاح شده است.

 

_پایگاه های شهری:

  پایگاه ولیعصر :این پایگاه در سال 1373 با انتقال از بیمارستان فخریه به میدان ولیعصر شروع  بکار رسمی کرد و به بهره برداری رسید .

شهری 2: این  پایگاه از سال 1369 به عنوان اولین پایگاه شهری اورژانس شروع بکار کرده که در سال 1373 با به بهره برداری رسیدن پایگاه ولیعصر به عنوان پایگاه شهری 2 شناخته شد.همچنین این پایگاه در سال 1396 به ساختمان جدید اهدایی مرکز بهداشت در بلوار قائم مقام طبقه همکف کلینیک دندانپزشکی منتقل شد.

شهری 3:این پایگاه در مهر ماه سال 1390بطور رسمی  در کانکس جنب پارک معلم شروع بکار کرد که بعنوان  یکی از پرکار ترین پایگاه های شهری_جاده ی شناخته میشود و به همت خیرین محترم پایگاه جدید احداث  شد.

 

معرفی مرکز:

مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان ملایر در سال 1373 به میدان ولیعصر منتقل و پایگاه فخریه به عنوان پایگاه شهری 2 فعال شده است و بطور رسمی بعنوان  مرکز  اپراتوری شهرستان  فعالیت خود را آغاز کرده است .

مرکز ولی عصر با داشتن وسعت بالای  1000 مترمربع و دسترسی به مسیر های کمربندی ، داشتن 4 خط تلفن 115 ،پارکینگ ، اتاق های متعدد ، ارتباط بیسیم مطلوب ترنسبت به سایر پایگاه ها و سایر مزایای دیگر   مکان مناسبی جهت عملیات های امدادی محسوب می شود.

_مرکز پیام:

در سال 1369 محلی مجزا به عنوان مرکز پیام در بیمارستان فخریه سابق اختصاص یافت که تجهیزات دکل وبیسم نصب گردید .

با انتقال پایگاه فخریه ب ولیعصر مرکز پیام اورژانس هم به این مکان منتقل شد همچنین این مرکز پیام دارای 4 خط تلفن  و بیسیم دیجیتال ، ضبط مکالمه  وباطری ذخیره بیسیم ، برق اضطراری و  تقریبا شرایط ابتدایی جهت  مرکز ارتباطات در شهرستان را دارد.

 

 

_پایگاه ها:

جاده ی:

_جوکار:این پایگاه اولین پایگاه جاده ی اورژانس ملایر است که در محور همدان_ملایر در روستایی جوکار جنب پلیس راه و در زمینی  که توسط خیرین روستایی جوکار اهدا شده بود ساختمان پایگاه احداث گردید ودرسال 1382 به بهره برداری رسید.

 

_ زنگنه:این پایگاه  دومین پایگاه جاده ی اورژانس ملایر است که در سال 1384در محور اراک _ملایر در روستایی زنگنه در داخل درمانگاه راه اندازی شد .

 

_یونس:این پایگاه سومین پایگاه جاده ی اورژانس ملایر است که  در سال 1387 در محور بروجرد_ملایر در روستایی یونس در ساختمان مخابرات راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.

 

_حسین اباد: این پایگاه چهارمین پایگاه جاده ی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ملایر است که در سال 1388در محور ملایر- آورزمان _نهاوند در روستای حسین اباد در داخل کانکس افتتاح شد که به ساختمان جدیدی که توسط خیرین این روستا  ساخته شده بود منتقل شد و جهت ساخت پایگاه جدید اقدامات لازم در حال پیگیری است.

 

-          علوی:

پایگاه  پنجم جاده ای  در سال 1395 با کمک دهیاری  و شورای روستا  با اهداء ساختمان فعلی پایگاه افتتاح و تجهیز شد و مسیر اسلام آباد آق گل نیز پوشش عملیاتی انجام گرفت.

 

_سد کلان(آشمیزان ): این پایگاه ششمین پایگاه جاده ی مرکز اورژانس است که  درشهریور ماه  سال 1398 در روستای اشمیزان در ساختمان بهداشت شروع بکار کرد و به بهره برداری رسیدساختمان جدید در حال احداث است.

پایگاه شهری:

-ولیعصر:  این پایگاه در سال 1373 با انتقال از بیمارستان فخریه ب میدان ولیعصر با دو امبولانس فعال شروع  بکار رسمی کرد و ب بهره برداری رسید .

ادرس:ملایر-شهرک ولیعصر –میدان ولیعصر

تلفن: 33354552

_شهری 2: این  پایگاه از سال 1369 به عنوان اولین پایگاه اورژانس شروع بکار کرده که در سال 1373 ه به بهره برداری رسیدن پایگاه ولیعصر به عنوان پایگاه شهری 2 شناخته شد.همچنین این پایگاه در سال 1396 به ساختمان جدید در بلوار قائم مقام منتقل شد.

ادرس:ملایر –انتهای بلوار قایم مقام –طبقه پایین کلینیک سینا

 تلفن 32227080

_شهری 3:این پایگاه در مهر ماه سال 1390بطور رسمی شروع بکار کرد که بعنوان  یکی از پرکار ترین پایگاه های شهری_جاده ی شناخته میشود.

همچنین این پایگاه در سال شهریور ماه سال 1398 از کانکس به ساختمان  که با کمک خیر و همکاری مجمع خیرین شهرستان ساخته شده بود منتقل شدو اولین پایگاه احداثی کلیه شرایط ایمن سازه ای می باشد.

ادرس: ملایر-میدان استقلال-جنب اداره اگاهی

 

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 34
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 53601
تعداد کاربران بر خط 0